chiki
14 بهمن 1401 - 11:34

سه مرکز جامع سلامت شهری و روستایی در زنجان افتتاح شد

زنجان-سه مرکز جامع سلامت شهری و روستایی در زنجان همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر با حضور مرتضی شهامی معاون استاندار افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: پروژه مرکز جامع سلامت شهری شماره هفت زنجان در مساحت ۵۴۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۹۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

حسن بختیاری افزود: جمعیت تحت پوشش این مرکز در حدود ۲۵ هزار نفر است که ۱۳ نیرو در این مرکز مشغول به کار خواهند شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ګفت: همچنین در ایام دهه فجر پروژه مرکز جامع سلامت روستایی آغولبیک سفلی در ۵۲۸ متر مربع زیربنا با اعتبار ۵۳ میلیارد ریال افتتاح شد که هفت هزار و ۴۰۰ نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد و ۱۰ نفر نیروی شاغل دارد.

بختیاری افزود: همچنین همزمان با این افتتاحیه پروژه پایگاه شماره ۲ در سلطانیه نیز افتتاح می‌شود که با زیربنای ۲۵۰ مترمربع و اعتبار ۱۱ میلیارد ریال هزینه ساخت شده و سه هزار و ۸۸۸ نفر را تحت پوشش دارد.

وی با اشاره به پروژه دیگر قابل افتتاح در این ایام گفت: مرکز فوریت های پزشکی که قبلاً به صورت کانکس بود با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در مساحت ۱۲۵ متر مربع افتتاح خواهد شد که با افتتاح این مرکز ۳۲ هزار نفر از نظر فوریت های پزشکی تحت پوشش منطقه قرار می‌گیرند.

بختیاری با بیان اینکه این پروژه ها با مجموع اعتبار ۱۸۶ میلیارد ریال قابل افتتاح در این ایام است، افزود: یکی از پروژه‌های مهم دیگر استان نیز افتتاح بخش انکولوژی بیمارستان ولی عصر است که در حال حاضر در مرحله نهایی قرار دارد که در ماه آینده همزمان با نیمه شعبان افتتاح می‌شود که برای تکمیل و تجهیز این بخش ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1016536