chiki
11 بهمن 1401 - 11:01

محبی‌نجم‌آبادی: پلتفرم‌ها باید قانونمند شوند/ برخی فیلم‌های نمایش خانگی به دنبال سیاه‌نمایی هستند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه پلتفرم‌ها باید قانونمند شوند، گفت: برخی فیلم‌های خانگی با دروغ‌پردازی و بزرگنمایی برخی از مشکلات تلاش می‌کنند که حقیقت را وارونه جلوه دهند و تاریخ کشور را تحریف کنند.

بهروز محبی نجم‌آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در رابطه با بحث قانون‌مند کردن پلتفرم‌ها از جمله فیلیمو گفت: یکی از مسائلی که در کشور ما دشمن بسیار از آن سواستفاده کرد و در واقع توانست پروپاگاندای خود را بر اساس آن مدیریت کند و به نحوی با دروغ‌پردازی واقعیت را وارونه جلوه دهد و روایت‌های متناقض و نادرست برای افکار عمومی مطرح کند؛ فضای بی در و پیکر مجازی بود که  افراد خیلی راحت به دیگران اهانت می‌کردند و به دیگران تهمت می‌زدند و دروغ پردازی می‌کردند.

وی افزود: ما امروز متأسفانه در مباحثی از جمله فیلم‌های خانگی و فضای مجازی مواجه هستیم با فیلم‌هایی که براساس واقعیت تهیه نمی‌شود و متأسفانه با دروغ‌پردازی و بزرگنمایی برخی از مشکلات تلاش می‌کنند که حقیقت را وارونه جلوه دهند و تاریخ کشور را تحریف کنند.

نماینده مردم سبزوار گفت: دشمن تلاش می‌کند که منافع تاریخی خودش را که بعد از انقلاب اسلامی به خطر افتاده برخلاف آنچه واقعیت دارد، بازنمایی و بزرگنمایی کند و با یک نگاه کاریکاتوری به مسائل، واقعیت را وارونه کند.

وی خاطرنشان کرد: رویکردی که تلاش می‌کند در فضای رسانه و با استفاده از ظرفیت پلتفرم‌ها، مشکلات را بسیار برجسته، توانمندی و خدمات را بسیار محدود و کلاً محو کند و اگر مسائلی وجود دارد که اتفاقاتی می‌افتد خیلی راحت با روش‌هایی مثل تقطیع و شیوه‌های مختلفی واقعیت‌ها را تحریف کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: قطعاً باید این فضا و این جریانی که در رسانه‌ها و پلتفرم‌ها وجود دارد قانونمند بشود و اساساً در هر کشوری دروغگویی و دروغ‌پردازی باید هزینه آن به بالا برود و ما هم از ابتدای مجلس وظیفه خود را با قانون‌مند کردن این موضوع مقرر کرده‌ایم که هیچکس چه حقوقی و چه حقیقی حق دروغ‌پردازی و دروغگویی و سلب واقعیت را ندارد و اگر کسانی خلاف این را  عمل کردند باید پاسخگوی رفتار خودشان باشند.

وی  ادامه داد: این خلاف‌گویی‌ها و دروغ‌پردازی‌ها و شیوه‌هایی که برآمده از ادبیات مدرن غرب هست و نوعی ره‌آورد تفکر انحرافی غرب است این در جامعه اسلامی باورها را فرو می‌ریزد و ارزش‌ها را مخدوش می‌کند و مسئله‌ای که وجود دارد این است که ما نباید با شفافیت‌ها این مسئله را خلک بکنیم. شفافیت به جای خود بیان واقعیت به جای خود اینکه انسان‌ها باید آزاده باشند و آنچه واقعیت است را بیان کنند و هیچ خط قرمزی هم در مباحث مفاسد وجود ندارد و قطعاً باید میدان باز باشد و رسانه‌ها وظیفه اصلی‌شان همین است که مسائل را به صورت واقعی و مفاسدی که وجود دارند را رسانه‌ای بکنند.

محبی نجم‌آبادی تاکید کرد: ما امروز با  یک جریانِ ابتذال اخلاقی در کشور مواجه هستیم و شاهدیم که برخی از فیلم‌ها که در این پلتفرم‌ها نمایش داده می‌شود رسماً دارد به این مدل رفتارها رسمیت می‌دهد و به اهانت و فحش و بی اعتمادی رسمیت می‌بخشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جریانی که به آن اشاره کردم؛ بزرگ‌نمایی خطاهای کشور را که ممکن است بسیار محدود باشد، در دستور کار خود قرار داده و بزرگ‌نمایی می‌کند و در واقع در افکار عمومی جا می‌اندازد و اهتمام ما در مجلس این است که این موضوع را قانون مند کنیم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1009377